ارورهای لباسشویی اسنوا: رفع کامل خطا لباسشویی اسنوا

یکی از موضوعاتی که بعد از خرید لباسشویی اسنوا حائز اهمیت است در هنگام استفاده از دستگاه، صفحه نمایشگر ارورهای مختلفی را نمایش می دهد که عدم شناخت ارور لباسشویی اسنوا باعث کلافگی و سر در گمی شما خواهد شد و برای برطرف کردن این ارورها دنبال معانی ارور لباسشویی اسنوا خواهید گشت، با ما همراه شوید تا با ارور لباسشویی اسنوا و رفع کامل خطا لباسشویی اسنوا آشنا شوید و به راحتی از دستگاه خود نهایت استفاده را ببرید.

ارور LE و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

این ارور به دلیل بسته نشدن درب لباسشویی روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود که به سه علت این اتفاق می افتد: اول به خاطر خراب بودن قفل درب است، دوم به خاطر فشردن دکمه استارت قبل از بسته شدن کامل درب لباسشویی این ارور نمایش داده می شود و سوم اینکه  میکروسوئیچ فرمان بسته شدن درب را به برد الکترونیکی نمی فرستد و به این سه دلیل این ارور رخ می دهد.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا ابتدا از بسته شدن درب اطمینان حاصل کنید شاید لباس یا چیزی باعث بسته نشدن درب لباسشویی شده است، اگر درب بسته شده بود ولی کماکان ارور روی صفحه نمایشگر باقی مانده بود ایراد از خرابی میکروسوئیچ دستگاه می باشد و باید این قطعه را تعویض نمایید، اگر میکروسوئیچ دستگاه سالم بود، برد الکترونیکی دستگاه را مورد بازبینی قرار داده و در صورت خرابی باید تعویض گردد.

ارور IE و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

دلیل نمایش این ارور روی صفحه نمایشگر دستگاه اختلال در ورود آب می باشد که می تواند مربوط به بسته بودن شیر آب، مسدود بودن فیلتر ورودی آب، خراب بودن شیربرقی، خراب بودن هیدروستات، نیم سوز شدن برد الکترونیکی، خراب شدن پمپ تخلیه اشاره کرد.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا در وهله اول، باز بودن شیر آب را چک کنید و در صورت بسته بودن، شیر آب را باز کنید؛ در وهله دوم فیلتر ورودی را بازبینی نمایید و در صورت کیپ شدن، آن را باز کنید و در صورت خراب بودن فیلتر آن را تعویض کنید که برای این کار حتما از تکنسین تعمیر لباسشویی استفاده کنید.

ارور UE و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

در صورت تراز نبودن دستگاه ارور UE روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود عدم توازن لباسشویی گره خوردن لباس ها در یک سمت درام باعث ایجاد عدم کارکرد دستگاه می شود.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا کافی است که دکمه توقف دستگاه را بزنید و دستگاه را خاموش نمایید، سپس درب لباسشویی را باز کنید و لباس ها را خارج کنید؛ بعد از خارج کردن لباسشویی موقعیت قرار گیری دستگاه را تراز نمایید و دوباره لباس ها را داخل دستگاه قرار داده و دکمه استارت را بزنید تا این ارور برطرف شود.

ارور OE و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

عدم تخلیه آب به موقعه، باعث نمایش این ارور روی صفحه نمایشگر لباسشویی می شود دلایل عدم تخلیه آب می تواند خرابی در قطعه هیدروستات، خرابی پمپ تخلیه آب، کیپ شدن یا پیچ خوردن یا گره خوردن لوله تخلیه آب می باشد.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا ابتدا باید شلنگ تخلیه آب را چک کنید و در صورت کیپ شدن، گرفتگی آن را باز کنید اگر پمپ تخلیه آب خراب شده است آن را تعویض نمایید و اگر دو قطعه بالا سالم بودند، هیدروستات و برد الکترونیکی دستگاه را بازبینی کنید و در صورت خرابی هریک از قطعات ان را تعمیر و یا تعویض نمایید.

ارور E2 و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

لبریز شدن آب از دستگاه باعث ایجاد ارور E2 روی صفحه نمایشگر خواهد شد که دلایلی مختلفی می تواند داشته باشد همچون: خرابی پمپ تخلیه، خرابی هیدروستات، خرابی شیر برقی که باعث تکرار مرحله آبگیری به صورت مداوم می شود.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا در ابتدا پمپ تخلیه آب را چک کنید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید اگر پمپ تخلیه سالم بود هیدروستات را بازبینی کنید و در صورت خرابی هیدروستات این قطعه را با یک قطعه نو، تعویض کنید و در آخر اگر پمپ تخلیه و هیدروستات سالم بودند شیر برقی را بازرسی کنید و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید تا این ارور برطرف شود.

ارور E4 و نحوه رفع این ارور لباسشویی اسنوا

این ارور نشان دهنده نشت آب از درام یا شلنگ تخلیه آب لباسشویی می باشد.

برای برطرف کردن این ارور لباسشویی اسنوا کافی است که در مرحله اول شلنگ تخلیه آب را چک کنید که گره یا خم یا پارگی نداشته باشد و در صورت خرابی شلنگ تخلیه آن را تعویض کنید اما اگر شلنگ تخلیه سالم بود درام دستگاه را بازبینی نمایید و در صورت خرابی آن را تعمیر نمایید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی ارورهای لباسشویی اسنوا و راههای برطرف کردن این ارورها را کامل توضیح دادیم در پایان خوشحال خواهیم شد نظرات و تجارب خود را در زمینه رفع ارور لباسشویی اسنوا با ما و دیگر دوستانتان در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *