ارور ظرفشویی سامسونگ: لیست کامل خطا ظرفشویی سامسونگ

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شرکت سامسونگ از علوم روز دنیا برای ساخت وسایلی همچون ظرفشویی و لباسشویی و… استفاده می کند، ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم تشخیص خطا می باشد، ارور ظرفشویی سامسونگ نشان می دهد کدام قسمت از دستگاه دارای اختلال در عملکرد است، با ما همراه شوید تا با ارور ظرفشویی سامسونگ همراه با لیست کامل خطا آشنا شوید. مشاهده قیمت تعمیر ظرفشویی

ارور 4E و رفع ارور ظرفشویی سامسونگ

بعد از شروع به کار دستگاه در صورت عدم وجود آب این ارور در صفحه نمایش نمایان می شود.

برای رفع این ارور ظرفشویی سامشونگ در ابتدا شیر آب دستگاه را چک کنید که باز باشد در صورت اطمینان از باز بودن شیر آب، قسمت های دیگر دستگاه همچون قطع کن شیر آب، اتصالات سیم کشی و دریچه ورودی آب را بازبینی نمایید و در صورت خرابی در هریک از این قطعات آنها را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

ارور 4E1 و رفع ارور ظرفشویی سامسونگ

اگر دمای ورودی آب بیش از 80 درجه سانتی گراد (176  درجه فارنهایت) باشد این خطا در صفحه نمایش ظرفشویی، نمایان خواهد شد.

برای رفع این ارور ابتدا باید با دماسنج میزان حرارت شیر ورودی آب گرم آشپزخانه را اندازه گیری کرد و اگر میزان درجه حرارت آب، بیش از 50 درجه سانتی گراد (120درجه فارنهایت) بود، برای پایین آوردن دمای آب گرم ورودی اقدام کنید و در قدم بعدی سنسور دما یا همان ترموستات را بازبینی نمایید، چرا که در صورت خرابی این قطعه معمولا این ارور نمایش داده می شود، بعد از اطمینان از سالم بودن ترموستات، اگر مشکل برطرف نشد باید برد اصلی مورد بازبینی قرار گیرد.

شایان ذکر است تعمیر ظرفشویی نیازمند دانش تخصصی می باشد اگر در این زمینه تخصص ندارید برای رفع ارور ظرفشویی سامسونگ هیچ اقدامی انجام ندهید و سریعا با تعمیرکار ظرفشویی در ارتباط باشید.

ارور 5E و حل این ارور ظرفشویی سامسونگ

این ارور در اثر اختلال در تخلیه آب داخل ظرفشویی در صفحه نمایشگر، نمایان می شود البته این امکان وجود دارد که سرعت تخلیه آب بسیار پایین باشد.

برای رفع این ارور ظرفشویی ابتدا باید شلنگ ها و لوله های تخلیه آب مورد بازبینی قرار داده شوند و در صورت کیپ شدن و گرفتگی در اثر وجود مواد غذایی باید سریعا برای بازکردن لوله ها و شلنگ های تخلیه اقدام کرد و اگر دچار خرابی شده بودند قطعات مورد نظر باید تعویض گردند، اگر از باز بودن لوله ها و شلنگ ها مطمئن بودید پمپ تخلیه را بررسی نمایید و در صورت خرابی، پمپ جدید را جایگزین نمایید.

حتما بخوانید: چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟

ارور OE و حل این ارور ظرفشویی سامسونگ

این ارور در صورتی که سنسور دستگاه تشخیص دهد که آب داخل دستگاه در حال سر ریز کردن است در صفحه نمایشگر دستگاه، نمایان می شود.

برای رفع این ارور ظرفشویی سامسونگ ابتدا باید پمپ تخلیه آب مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت خرابی تعویض گردد، بعد از اطمینان از سالم بودن پمپ تخلیه آب، تمام شلنگ ها و لوله ها بررسی کنید و در صورت هرگونه ترک خوردگی و خرابی باید تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

ارور HE و روش رفع آن

علت نمایش این ارور در صفحه نمایشگر ظرفشویی خرابی المنت هیتر می باشد.

برای رفع این ارور ظرفشویی سامسونگ ابتدا باید دستگاه را از برق بکشید و سپس قطعات و اتصالات سیم کشی مورد بازبینی قرار گیرند، در صورت خرابی المنت هیتر باید تعویض گردد؛ اما در صورت سالم بودن هیتر باید برد اصلی دستگاه را بازبینی نمایید.

ارور 9E در ظرفشویی سامسونگ

ارور E9 زمانی در صفحه نمایشگر، نمایان می شود که میزان سطح آب داخل دستگاه پایین باشد.

برای رفع این ارور ظرفشویی سامسونگ ظروفی که عمیق هستند و آب داخل آن ها وجود دارد را از دستگاه بیرون آورید و آب داخل این ظروف را تخلیه کنید، سپس برنامه شستشو را دوباره تنظیم نمایید و چک کنید که دستگاه تراز باشد، اگر باز هم مشکل برطرف نشد دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و سیم کشی دستگاه را بررسی نمایید و در صورت شل شدن سیم کشی، سنسور سنجش میزان سطح آب را متصل کنید و در صورت خرابی سیم کشی بهتر است که سیم کشی دستگاه کامل تعویض شود، اگر بازهم مشکل برطرف نشد ایراد از سنسور سطح آب می باشد که باید توسط تکنسین تعمیر ظرفشویی بازبینی و در صورت خرابی، تعویض شود.

ارور HEAVY  در ظرفشویی سامسونگ

علت نمایش ارور HEAVY در صفحه نمایشگر دستگاه، نشت آب است.

برای برطرف کردن این ارور ظرفشویی سامسونگ،  مسدود شدن و خرابی شلنگ تخلیه دستگاه می باشد، ابتدا چک کنید که لوله کیپ نشده و یا دچار پیچ خوردگی نشده باشد، چرا که باعث پس زدن آب می شود اگر شلنگ فرسوده یا پارگی دارد با یک شلنگ نو، تعویض کنید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مطلب به بررسی ارورهای ظرفشویی سامسونگ و راهکارهای حل آن پرداختیم در پایان خوشحال خواهیم شد تا از تجارب و نظرات شما دوست عزیز، درباره ارور ظرفشویی سامسونگ با ما و دیگر دوستانتان در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید شاد و پیروز باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *