رفع ارور لباسشویی پاکشوما و برطرف کردن مشکل خطاها

ارور لباسشویی پاکشوما در واقع خطاهایی هستند که بر روی صفحه نمایشگر به صورت حروف انگلیسی و اعداد، ظاهر می شوند که در ادامه به بررسی ارور لباسشویی پاکشوما و راه های برطرف کردن آنها می پردازیم، با ما همراه شوید تا با ارور لباسشویی پاکشوما آگاهی پیدا کنید و اقدامات لازم را برای برطرف کردن سریع این ارورها انجام دهید.

نمایش ارور PE روی نمایشگر لباسشویی پاکشوما

وقتی ارور PE روی نمایشگر لباسشویی ظاهر می شود بدین معنی است که هیدروستات دستگاه دچار مشکل شده است که در این صورت باید توسط تعمیرکار مجرب مورد بازبینی قرار گیرد، که در مرحله اول باید مقدار پایه های هیدروستات مورد سنجش قرار گیرد، که برای رفع ارور لباسشویی پاکشوما اگر هیدروستات نیم سوز یا سوخته باشد باید این قطعه را با یک هیدروستات نو، تعویض کنید مشکل برطرف خواهد شد.

حتما بخوانید: قیمت تعمیر ماشین لباسشویی در محل

نمایش ارور OE روی نمایشگر لباسشویی پاکشوما

ارور OE که روی نمایشگر لباسشویی پاکشوما نمایان می شود نشان از خرابی پمپ تخلیه دستگاه دارد، البته در برخی موارد هم خرابی در قسمت برد دستگاه و نیم سوز شدن پمپ تخلیه هم از عوامل پدید آمدن این ارور می باشد.

برای رفع ارور لباسشویی پاکشوما ابتدا لوله تخلیه آب را چک کنید معمولا به دلیل گرفتگی این خطا نمایش داده می شود اگر از سالم بودن لوله تخلیه آب مطمئن بودید باید تعمیرکار لباسشویی میزان مقاومت سیم پیچی را مورد سنجش قرار دهد تا اگر ایراد از پمپ یا برد الکترونکی دستگاه بود این قطعات را در صورت لزوم تعمیر یا تعویض نماید.

نمایش ارور DE روی نمایشگر لباسشویی پاکشوما

علت ارور DE روی نمایشگر دستگاه، نشان از خرابی میکروسوئیچ درب دارد و معمولا به دلیل خرابی برد الکترونیکی یا سوختگی میکروسوئیچ این اتفاق رخ می دهد.

برای رفع ارور لباسشویی پاکشوما باید میکروسوئیچ توسط تکنسین تعمیر لباسشویی مورد بازرسی قرار گرفته و در صورت خرابی میکروسوئیچ با تعویض آن، مشکل برطرف خواهد شد، در صورت سالم بودن میکروسوئیچ دستگاه، قطعه برد الکترونیکی دستگاه باید مورد بازبینی قرار گیرد.

نمایش ارور E10 روی نمایشگر لباسشویی پاکشوما

ارور E10 معمولا نشان از اختلال در آبگیری توسط دستگاه را بیان می کند که عوامل مختلفی باعث ایجاد ارور E10 می شوند همچون: خراب بودن شیربرقی لباسشویی، خرابی هیدروستات دستگاه، بسته بودن شیر آب لباسشویی، نبود آب در داخل لوله، خم شدن یا کیپ شدن شلنگ ورودی آب، نیم سوز یا سوختن برد الکترونیکی را شامل می شود.

برای رفع ارور لباسشویی پاکشوما یکسری اقدامات سریع و بسیار کارگشا می توان انجام داد برای مثال: عملکرد شیربرقی دستگاه را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را با یک شیربرقی نو، تعویض نمایید؛ در قدم بعدی شیر آب دستگاه را بازبینی نمایید و از  باز بودن فلکه آب و وجود آب در داخل لوله اطمینان حاصل نمایید، در قدم بعدی شلنگ ورودی آب را چک کنید؛ چرا که معمولا به دلیل زدگی و پارگی ارور نمایش داده می شود و در پایان عملکرد برد دستگاه را بررسی کنید معمولا با تعویض خازن های نیم سوز و سوخته، که روی برد قرار دارد این مشکل برطرف خواهد شد.

دلیل نمایش ارور E12 و رفع ارور لباسشویی پاکشوما

ارور E12 عوامل مختلفی موجب نمایش آن می شود عواملی همچون: خرابی پمپ تخلیه آب، پر شدن بیش از ظرفیت داخلی دستگاه، اختلال در شیربرقی و بسته نشدن جریان آب ورودی دستگاه، خرابی سنسور سنجش اندازه مقدار آب می توان اشاره کرد.

برای رفع ارور لباسشویی پاکشوما در ابتدا شیربرقی را کنترل کنید و در صورت خرابی یا نیم سوز شدن آن را تعویض کنید، در قدم بعدی پمپ تخلیه آب را مورد بازبینی قرار دهید و در صورت خرابی در قطعه پمپ تخلیه آب آن را تعویض کنید؛ در آخرین مرحله سنسور سنجش اندازه مقدار آب را بازبینی نمایید و در صورت خرابی آن را تعویض نمایید تا این ارور به راحتی برطرف شود و از لباسشویی نهایت استفاده را داشته باشید.

دلیل نمایش ارور E20 و رفع ارور لباسشویی پاکشوما

دلیل نمایش ارور E20 معمولا به خاطر خرابی در قسمت مدار تخلیه و پمپ تخلیه آب دستگاه می باشد که باید برای رفع این ارور لباسشویی عملکرد پمپ تخلیه توسط تعمیرکار لباسشویی مورد بازبینی قرار گیرد و در صورت خرابی باید پمپ تخلیه آب تعویض گردد، اگر از سالم بودن پمپ تخلیه آب مطمئن بودید سراغ مدار پمپ تخلیه بروید و مدار پمپ را مورد بازبینی قرار دهید؛ برای این کار کافی است که میزان مقاومت پمپ را مورد سنجش قرار دهید اگر پمپ دستگاه نیم سوز یا سوخته باشد باید با پمپ جدید تعویض گردد تا مشکل   ارور E20 برطرف شود.

دلیل نمایش ارور E30 و رفع ارور لباسشویی پاکشوما

ارور E30 نشان از خرابی در قسمت های همچون درب دستگاه، برد الکترونیکی، میکروسوئیچ درب لباسشویی می دهد.

برای رفع این ارور لباسشویی پاکشوما ابتدا درب لباسشویی را کنترل نمایید که آیا خوب بسته شده است، احتمالا به دلیل مسدود شدن درب یا گیر کردن لباس مابین درب و بدنه دستگاه این ارور نمایش داده می شود که برای برطرف کردن آن لباس یا عواملی که باعث مسدود شدن درب دستگاه شده اند را از میان بردارید، در قدم بعدی میکروسوئیچ های دستگاه را مورد بازبینی قرار دهید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید و در مرحله آخر از سالم بودن برد الکترونیکی اطمینان حاصل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *