رفع ارور ماکروفر سامسونگ و لیست خطاهای مایکروویو سامسونگ

ارور ماکروفر سامسونگ

با توجه به زندگی امروزی نیاز استفاده از ماکروفر بسیار حائز اهمیت است و با سرعت بیشتری پخت و پز مواد غذایی و یخ زدایی مواد فریز شده انجام می‌شود برند سامسونگ یکی از بهترین برندهای موجود در ساخت لوازم خانگی مخصوصا ماکروفر می‌باشد که در این مقاله به رفع ارور ماکروفر سامسونگ می‌پردازیم تا آگاهی بیشتری درباره رفع ارور ماکروفر سامسونگ بدست آورید و مراقبت و نگهداری بیشتری برای بالا بردن طول عمر مفید ماکروفر داشته باشید.

با توجه به سال ساخت و مدل های مختلف ماکروفر سامسونگ ارورهای مختلفی وجود دارد که هریک از این ارورها معنا و مفهوم خاصی دارند که در ادامه بیشتر به رفع ارور ماکروفر سامسونگ می پردازیم:

توضیحاتکد ارور
مشکل در برق ورودیارور E1
نیاز به تعمیر حسگرارور E11
کیرگردن کلید پنلارور E5
نیاز به تعمیرات میکروسوییچارور E83
سوییچ مدار مشکل داردارور E41
نیاز به تعمیر مدارارور E42
خرابی موتور گردان سینیارور E32
نیاز به تعمیرات برد ماکروفرارور E24

ارور E1 ماکروفر سامسونگ

این ارور ناشی از نوسانات برق و پایین بودن برق ورودی کمتر از 50 هرتز می‌باشد ارور E1 بر روی صفحه نمایشگر ماکروفر نمایش داده می‌شود که برای رفع این ارور ماکروفر سامسونگ ابتدا دستگاه را از برق بکشید و فرکانس را بازبینی نمایید اگر کمتر از 50 هرتز بود نشان از نوسانات برق و یا خرابی دستگاه دارد که باید توسط تعمیرکار ماکروفر عیب یابی صورت گیرد.

ارور E5 ماکروفر سامسونگ

اگر یکی از دکمه های پنل کنترل داخل دستگاه به مدت بیش از یک دقیقه گیر کند صفحه نمایش ماکروفر ارور E5  یا  SEظاهر می‌شود که در سریع ترین زمان ممکن باید این ارور برطرف شود وگرنه باعث خرابی قسمت های دیگر دستگاه خواهد شد و حتی احتمال آتش گرفتن دستگاه نیز وجود دارد.

برای رفع این ارور ماکروفر سامسونگ بهتر است که دستگاه را از برق جدا نمایید و پنل را بازبینی نمایید و در صورت گیر کردن دکمه آن را بیرون آورید تا این ارور برطرف شود.

ارور E11 ماکروفر سامسونگ

این ارور ناشی از خرابی حسگر رطوبت سنج ماکروفر می‌باشد که نشان تعمیر ماکروفر دارد و باید این قطعه توسط تعمیرکار ماکروفر، تعمیر یا تعویض شود که برای تعمیر یا تعویض این قطعه باید پنل بالایی بدنه ماکروفر را بردارید و دستگاه باز شود و قطعه حسگر رطوبت سنج را تعویض نمایید و اگر در تعمیر ماکروفر تخخصی ندارید بهتر است این کار را به نمایندگی تعمیر ماکروفر بسپارید.

ارور 24 E ماکروفر سامسونگ

این خطا ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی در مهمترین قطعه ماکروفر یعنی برد اصلی  ماکروفر می‌باشد و در صورت خرابی برد باید تعویض شود چرا که این قطعه قابل تعمیر نمی‌باشد وظیفه برد اصلی تمام دستورات به واسطه این قطعه به بقیه قسمت ها ارسال می‌شود.

ارور E32 ماکروفر سامسونگ

این ارور به واسطه خرابی سنسور وزن موتورگردان ماکروفر می‌باشد و برای رفع این ارور باید سنسور وزن ماکروفر سامسونگ تعمیر یا تعویض گردد که برای اینکار با نمایندگی تعمیر ماکروفر در تماس باشید.

ارور E33 ماکروفر سامسونگ

این ارور زمانی نمایش داده می‌شود که وزن غذای داخل سینی غذا بسیار کمتر از حالت استاندارد باشد ظاهر می‌شود برای برطرف کردن این ارور باید وزن غذای داخل سینی را افزایش دهید.

ارور E34 ماکروفر سامسونگ

این ارور بر خلاف ارور قبلی، بخاطر وزن زیاد غذا داخل سینی غذا بیش از حالت استاندارد می‌باشد و باید دوباره حجم غذای داخل سینی را چک نمایید و از وزن غذا بکاهید تا این ارور برطرف شود.

ارور E36 ماکروفر سامسونگ

این ارور به خاطر باز بودن درب ماکروفر نمایش داده می‌شود و برای برطرف کردن این ارور باید از بسته شدن درب و سالم بودن میکروسوییچ های ماکروفر اطمینان حاصل نمایید.

ارور E41 ماکروفر سامسونگ

این ارور به خاطر خرابی و اختلال در سوییچ مدار به وجود میآید که باید برای برطرف کردن این ارور سوییچ مدار بازبینی شود و در صورت خرابی این قطعه تعویض یا تعمیر گردد.

ارور E42 ماکروفر سامسونگ

این ارور به خاطر ایجاد اختلال در مدار داخل اجاق می‌باشد و برای رفع این ارور باید 10 ثانیه دوشاخه برق را از پریز برق بکشید و دوباره متصل نمایید اگر مشکل حل نشد با تکنسین تعمیر ماکروفر تماس بگیرید.

ارور E01 تا E05 ماکروفر سامسونگ

هر کدام از این ارورها معانی خاص خود را دارند و ارور E01 به دلیل باز بودن درب ماکروفر می‌باشد و در صورت باز بودن درب آن را ببندید، ارور E02 بخاطر تمام شدن زمان پخت غذا می‌باشد، ارور E03 مربوط به اتمام زمان گریل می‌باشد، ارور E04 اتمام زمان کانکشن می‌باشد و ارور E05 به اتمام رسیدن زمان پخت غذاهای ترکیبی می‌باشد.

در این مقاله به بررسی خطا ماکروفر سامسونگ و رفع آنها پرداختیم در پایان خوشحال می‌شویم که تجربیات خود را درباره ماکروفر سامسونگ در قسمت نظرات درج نمایید شاد و پیروز باشید.

خدمات تعمیر ماکروفر فنی هاب تایید شده از طرف خدمات آنلاین تعمیر ماکروفر استاده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *