تعمیر برد جاروبرقی به همراه قیمت تعمیرات برد جاروبرقی

تعمیر برد جاروبرقی

یکی از مهم وسایل بسیار باعث رفاه و نظافت منازل می شود بدون شک جاروبرقی می باشد، با توجه به اینکه وسایل برقی به مرور زمان شامل استهلاک می شوند یکی از قطعات مهم جاروبرقی که باید همواره به ان دقت و توجه داشت برد جاروبرقی می باشد؛ که در صورت عدم استفاده صحیح، نیاز به تعمیر جاروبرقی الزامی خواهد بود، با ما در این مقاله همراه شوید تا هر آنچه که درباره قیمت تعمیر برد جاروبرقی و نشانه های خرابی آن را بشناسید و از صرف هزینه های گزاف برای تعمیر برد جاروبرقی در امان باشید.

علائمی خرابی برد جاروبرقی

برد جاروبرقی در واقع به منزله مغز جاروبرقی تمام فرمان های جاروبرقی را اجرا می کند و در صورت خرابی عملا جاروبرقی هیچگونه عملکرد درستی نخواهد داشت در ادامه به علائمی که نشان از تعمیر برد جاروبرقی می دهد می پردازیم:

حتما بخوانید: علت جرقه زدن موتور جاروبرقی چیست؟

 1. اگر جاروبرقی کمی دیر روشن و به زحمت خاموش می شود.
 2. اگر موتور جاروبرقی به موقع خاموش نمی شود.
 3. اگر جاروبرقی روی دور ثابت می باشد و سرعت دور آن زیاد یا کم نمی شود.
 4. اگر نمایشگر جاروبرقی چیزی را نشان نمی دهد و روشن نمی شود.
 5. اگر مقدار مکش و دور تند یا کند جاروبرقی کار نمی کند.
 6. اگر جاروبرقی خیلی زود خاموش می شود.
 7. اگر جاروبرقی اصلا روشن نمی شود.

این 7 علامت از مهمترین و متداول ترین علل خرابی برد جاروبرقی می باشد که در صورت دیده شدن هر یک از این علائم با نمایندگی تعمیر برد جاروبرقی در تماس باشید تا از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری نمایید.

در صورت خراب شدن جاروبرقی باید به عیب یابی جاروبرقی پرداخت که همواره پیشنهاد می شود در صورت عدم دانش فنی کافی در زمینه جاروبرقی از تعمیر کردن جاروبرقی اجتناب نمایید.

عیب یابی برد جاروبرقی؟

در صورتی که دور تند و کند جاروبرقی کار نمی کند باید دکمه ولوم کشویی که بر روی برد جاروبرقی قرار می گیرد مورد بازبینی قرار گیرند و در صورت خرابی در قسمت پتانسیومتر و دکمه ولوم کشویی و عدم ولتاژ ورودی برد این اتفاق خواهد افتاد که باید توسط تکنسین جاروبرقی مورد تست قرار گیرند.

در صورت روشن نشدن جاروبرقی باید از وجود جریان برق مطمئن شد، ابتدا دوشاخه سیم برق جاروبرقی را به پریز برق دیگری وصل نمایید و از وجود جریان برق مطمئن شوید و در مرحله بعد در صورت اتصالی در پریز برق آن را تعمیر نمایید، اگر از وجود جریان برق و سالم بودن پریز برق مطمئن بودید باید پتانسیومتر، مقاومت های محدود کننده، خازن ها، ترایاک و ولتاژ ورودی برق را بررسی نمایید.

در صورت داغ شدن بیش از حد جاروبرقی علاوه بر موتور جاروبرقی، برد جاروبرقی را چک نمایید و از سالم بودن برد جاروبرقی مطمئن شوید برای این کار کافی است که صفحه انتقال حرارت نیمه هادی ترایاک را که روی برد قرار دارد را مورد بازبینی قرار دهید.

در صورتی که میزان ولتاژ ورودی برق به برد جاروبرقی بیشتر از حالت ایده ال بود باید مقاومت ثابت برد را بازبینی نمود، چرا که معمولا در صورت خرابی مقاومت ثابت برد این اتفاق خواهد افتاد.

اگر میزان مکش جاروبرقی کم شده باشد باید قطعه دیودهای برد جاروبرقی مورد بازرسی و بازبینی قرار گیرند، چرا که در اثر خرابی دیودهای برد قدرت مکش جاروبرقی پایین می آید، البته دلایل دیگری هم مانند کیپ شدن لوله جاروبرقی یا پر بودن مخزن جاروبرقی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد.

اگر سرعت جاروبرقی قابل تنظیم نباشد، به دلیل خرابی دایاک بر روی برد می باشد که باعث یکسره شدن سرعت جاروبرقی می شود.

در اکثر مواقع بسیاری از فرمان های جاروبرقی با برد جاروبرقی انجام خواهد شد و در واقع اساسی‌ترین قسمت جاروبرقی برد آن می باشد، که برای تعمیر برد جاروبرقی نیاز به تکنسین مجرب جاروبرقی می باشد.

برای پایین نگه داشتن هزینه های تعمیر جاروبرقی حتی الامکان خودتان اقدام به تعمیر برد جاروبرقی ننمایید و بهترین راهکار برون سپاری تعمیر جاروبرقی به نمایندگی تعمیر جاروبرقی می باشد.

مراحل تعویض برد جاروبرقی

همواره تعویض برد جاروبرقی به نسبت تعمیر برد جاروبرقی هزینه کمتری را برای شما خواهد داشت که در ادامه مراحل گام به گام تعویض برد جاروبرقی را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 1. در قدم اول لوله و مخزن و سایز قطعات جاروبرقی را از هم جدا نمایید تا به راحتی بتوانید جاروبرقی باز نمایید.
 2. در قدم بعدی درپوش جاروبرقی را باز نمایید و پوشش رویی موتور را باز نمایید.
 3. تمام قطعاتی که از باز کردن برد جاروقی ممانعت به عمل می اورند را باز نمایید.
 4. از اتصالات و سیم های متصل به برد جاروبرقی عکس بگیرید تا بعد از تعویض برد دوباره اتصالات را بتوانید متصل نمایید.
 5. مراحلی قبلی را دوباره انجام دهید تا جاروبرقی به حالت اول باز گردد.

تایید شده از طرف تعمیر جاروبرقی و تعمیر برد جاروبرقی استاده.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *