هزینه تعمیر برد ماکروفر و مایکروویو در سال 1400

تعمیر برد ماکروفر

با توجه به سبک زندگی امروزی استفاده از ماکروفر و مایکروویو بسیار کاربردی می باشد و دستگاه به مرور زمان مستهلک شده و نیاز به تعمیر برد مایکروویو الزامی می شود در این مقاله با ما همراه شوید تا با هزینه تعمیر برد ماکروفر و مایکروویو آگاهی پیدا کنید و با دلایل خرابی و تعمیر برد ماکروفر بیشتر آشنا شوید.

حتما بخوانید: رفع ارور ماکروفر سامسونگ

خرابی برد ماکروفر

با توجه به اینکه تمام فرمان های دستگاه از برد ماکروفر صادر می شود در صورت خرابی برد مایکروویو عملا دستگاه از کار می افتد و هیچ کارایی نخواهد داشت از مهم ترین دلایل خرابی برد ماکروفر عبارتند از:

روشن نشدن و خاموش شدن ماکروفر

مواقعی که ماکروفر روشن نمی شود یا خاموش می شود دلایل مختلفی وجود دارد که در اولین قدم باید فیوزهای اصلی برق را بازرسی نمود و دو فیوزی که برای جلوگیری از نوسانات برق به برد الکترونیکی تعبیه شده است؛ یک فیوز برای برق ورودی دستگاه و یک فیوز بر روی ترانس روی برد قرار گرفته، تا در صورت هرگونه نوسان از خرابی برد جلوگیری شود؛ اگر این دو فیوز سالم بودند ایراد از برد ماکروفر می باشد و باید تعمیر برد ماکروفر انجام شود.

از کار افتادن دکمه استارت ماکروفر و مابقی دکمه ها

دکمه های ماکروفر مخصوصا دکمه استارت از برد ماکروفر دستور می گیرد و در صورت خراب شدن برد دستگاه، دکمه ها از کار می افتند و نیاز به تعمیر برد ماکروفر الزامی می شود.

از کار افتادن صفحه تاچ دستگاه

با توجه به پیشرفت در صنعت لوازم خانگی به خصوص ماکروفر، به جای استفاده از دکمه های مکانیکی از دکمه های صفحه تاچ استفاده می شود و این دکمه ها به مرور زمان در صورت عدم استفاده صحیح آسیب پذیر می شوند.

از کار افتادن مگنترون، فن و ترانس

لامپ مگنترون وظیفه تولید امواج مغناطیسی را بر عهده دارد که در طی مکانیزم های مختلف تبدیل به گرما خواهد شد و مواد غذایی را گرم می کند و در صورت خرابی لامپ مگنترون و ترانس و فن امکان خراب شدن برد الکتریکی وجود دارد به همین خاطر در صورت خرابی در قسمت ترانس و فن و لامپ مگنرون فورا به فکر تعمیر ماکروفر باشید چرا باعث خرابی در قطعات دیگر دستگاه نیز خواهد شد.

خاموش روشن شدن صفحه نمایش دستگاه

با توجه به اینکه صفحه نمایش مستقیم به برد دستگاه وصل می باشد در صورت خرابی در قسمت برد این قطعه از کار می افتد و یکی از دلایل خرابی و خاموش روشن شدن صفحه نمایش دستگاه نیاز به تعمیر برد ماکروفر می باشد.

ریست و خاموش شدن دستگاه ماکروفر

بعضی مواقع به دلیل نوسانات برق و اتصال در داخل بدنه مایکروویو ، ماکروفر خاموش می شود و یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن دستگاه مایکروویو می شود خرابی در قسمت برد ماکروفر می باشد، چرا که تمام فرمان های مایکروویو از برد الکتریکی صادر می شود و باید توسط تکنسین تعمیر برد ماکروفر مورد ارزیابی قرار گرفته شوند.

پایین آمدن قیمت تعمیر برد ماکروفر

برای اینکه هزینه تعمیر برد ماکروفر به پایین ترین مقدار برسد نیاز به رعایت یکسری نکات می باشد که در ادامه آنها را باهم بررسی می نماییم:

  1. درب  مایکروویو را آرام ببندید

با توجه به اینکه درب ماکروفر به وسیله میکروسوییچ ها بهم متصل می شوند و از قطعات بسیار ظریفی در ساخت این میکروسوییچ ها استفاده می شود، حتی الامکان در هنگام بازو بسته کردن درب مایکروویو دقت نمایید تا به آرامی این کار صورت پذیرد تا از بروز خرابی در میکروسوییچ ها و برد دستگاه جلوگیری شود.

  • ماکروفر را بدون موادغذایی در داخل آن روشن نکنید

خالی روشن کردن ماکروفر بدون موادغذایی باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه می شود و اینکار باعث خرابی در قسمت لامپ مگنترون و برد دستگاه خواهد شد، چرا که حرارت تولید شده جذب مواد غذایی نشده و به خود قطعات بر گردانده خواهد شد.

  • از ماکروفر برای جوشاندن آب استفاده ننمایید

حتی الامکان از ماکروفر برای جوشاندن آب استفاده نکنید، چرا که به دلیل مکانیزم خاص دستگاه مایکروویو آب بیشتر از دمای صد درجه خواهد داشت و برای خارج نمودن ظرف آب با مشکل مواجه خواهید شد به همین خاطر امکان خرابی دستگاه بالا می رود.

  • به نظافت و تمیزی ماکروفر توجه نمایید

به جا ماندن مواد غذایی و کثیف شدن بدنه داخلی ماکروفر باعث می شود انرژی را به خود جذب نماید و با اینکار آسیب زیادی به قطعات دیگر همچون برد و لامپ مگنترون وارد خواهد شد و هزینه تعمیر برد ماکروفر و لامپ مگنترون بسیار بالا خواهد بود.

  • از ظروف مختص ماکروفر بهره بگیرید

حتی الامکان از ظروف شیشه ی داخل ماکروفر استفاده ننمایید چرا که امکان شکستن در داخل مایکروویو وجود دارد فقط در یک صورت از ظروف شیشه ی استفاده نمایید ان هم زمانی که جنس ظروف مخصوص ماکروفر باشد.

در صورت استفاده از فویل آلومینیومی  و ظروف فلزی باعث ایجاد جرقه در داخل بدنه ماکروفر خواهد شد و قطعه لامپ مگنترون و برد الکتریکی را آسیب خواهد زد.

تایید شده از طرف تعمیر ماکروفر استاده و تعمیر برد ماکروفر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *