تعمیر ظرفشویی: قیمت نمایندگی مجاز تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

هرچقدر به سمت جلوتر می‌رویم گسترش علم و تکنولوژی بیشتر می‌شود و امکانات رفاهی بشر نیز بیشتر خواهد شد، یکی از لوازمی که باعث کمتر شدن فشار کارهای مادران خانه دار می‌شود وجود ماشین ظرفشویی است، که هر روز مورد استفاده قرار می‌گیرد به مروز زمان نیاز به سرویس و تعمیر ظرفشویی پیدا خواهید کرد؛ با توجه به نظر مشتریان معمولا تعمیر ظرفشویی در کمتر یک ربع ساعت انجام می‌شود با ما همراه شوید تا هم درباره انواع مدل های ماشین ظرفشویی و دلایل متداول خرابی های ماشین ظرفشویی و قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی آگاهی های لازم را کسب نمایید.

انواع مدل های ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی از لحاظ ظرفیت و حالت قرار گرفتن آنها به صورت زیر دسته بندی می‌شود:

ماشین ظرفشویی توکار

این نوع ماشین های ظرفشویی قابل جابجایی نیستند و در داخل کابینت نصب و راه اندازی ‌شوند و از لحاظ ظرفیت از سری های دوازده نفره و چهارده نفره محسوب می‌شوند.

ماشین ظرفشویی ایستاده

این نوع از ماشین های ظرفشویی از لحاظ ابعاد و گنجایش اندازه ماشین های لباسشویی هستند و برای خانواده های پرجمعیت و اهل جشن و مهمانی بسیار مناسب است و در ظرفیت های دوازده و چهارده نفره در بازار عرضه می‌شوند.

ماشین ظرفشویی رومیزی

این نوع از ماشین های ظرفشویی برعکس دو مدل قبلی از گنجایش و ابعاد کوچکتری برخوردارند و برای خانواده های کم جمعیت مناسب هستند و در ظرفیت های شش و هشت نفره در بازار عرضه می‌شوند و گنجایش 72 تا 108 پارچه را در هنگام شستشو دارا می‌باشند و ویژگی بارز این نوع قیمت بسیار پایین تر و به صرفه انها نسبت به دو مدل قبلی است.

قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی

اگر در عملکرد صحیح ماشین ظرفشویی اختلالی پیدا شد نگران نباشید تعمیر ظرفشویی در منزل انجام می‌شود و نیاز به جابجایی و انتقال آن به تعمیرگاه نیست.

قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی بستگی به میزان مهارت تعمیرکار و میزان خرابی ماشین ظرفشویی دارد، اما نگران نباشید قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی در محل بسیار کمتر از خرید یک ماشین ظرفشویی نو خواهد بود.

قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی به صورت دقیق با بررسی و عیب یابی ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکار بدست می‌آید.

تعمیرکار حرفه ی ماشین ظرفشویی علاوه بر عیب یابی و تعمیر قطعات، سرویس کلی ماشین را نیز انجام خواهد داد و با سرویس تخصصی باعث کارکرد صحیح ماشین ظرفیشویی مثل روز اول آن می‌شود.

دلایل متداول خرابی های ماشین ظرفشویی

در ادامه به تعدادی از خرابی‌هایی که به صورت متداول برای ماشین‌های ظرفشویی اتفاق می‌افتد را توضیح می‌دهیم:

در صورت تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرفشویی

تمیز نشستن ظروف دلایلی زیادی می‌تواند داشته باشد در قدم اول شاید برنامه درست برای شستشو انتخاب نشده باشد یا به دلیل چسبیدن و خشک شدن مواد غذایی بر روی ظروف، ظروف خوب تمیز نشده اند همچنین عدم استفاده از مواد شوینده استاندارد یا کم بودن مقدار استفاده مواد شوینده از دلایل تمیز نشستن ظروف به شمار می‌آیند.

از دیگر دلایلی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که بازوی آب فشان کیپ شده یا به ظروف به دلیل عدم قرار گیری صحیح ظروف در سبد گیر می‌کند.

همچنین به دلیل اختلال در یکی از قطعات: سیستم پمپ و موتور، پروانه شستشو، سیستم بازوی شستشوی بالایی و پایینی و مرکزی، سیستم آب پاش، موتور پمپ و تخیله، تسمه پمپ آب، شیر ورودی آب می‌توان اشاره کرد.

آبریزی ماشین ظرفشویی

از دلایل آبریزی ماشین ظرفشویی وجود نشتی در قسمت پمپ و درزبند پمپ می باشد که در اثر سایش ایجاد می‌شود البته امکان نشتی آب از قسمت اتصالات شیر ورودی آب نیز می‌تواند باشد باید توسط تعمیرکار مورد بازبینی و بازرسی قرار گیرد اگر قسمت جلوی دستگاه نشتی داشته باشد ایراد از مخزن مواد شوینده می‌باشد.

ماشین ظرفشویی آب را تخیله نمی کند

یکی از خرابی هایی که افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند از آن شاکی هستند برای حل این مشکل هر سه باری که از ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنید فیلتر را بررسی نمایید و در صورت کثیف بودن یا آلودگی آن را تمیز نمایید.

بعضی اوقات به دلیل اینکه شیلنگ های تخیله آب بخاطر وجود مواد غذایی در داخل آن کیپ می‌شوند یا به هم پیچ می‌خورند یا تا شده‌اند، همچنین امکان سوختن پمپ تخلیه یا نیم سوز شدن آن وجود دارد که باید توسط تعمیرکار تعمیر ظرفشویی صورت پذیرد.

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی به سیستم برق دستگاه بر می‌گردد باید در مرحله اول وجود جریان برق در کنتور اطمینان حاصل نمود و سپس پریز و دوشاخه را امتحان نمایید که سالم هستن و درست کار می‌کندد و در مرحله ی بعدی اگر موارد ذکر شده سالم بودن، ایراد از میکروسوییچ یا برد دستگاه می باشد.

سرو صدای زیاد ماشین ظرفشویی در حین کار کردن

معمولا ماشین ظرفشویی در حین کار کردن صدای جزیی دارد، اما اگر صدای دلخراش ایجاد شد نشان از تعمیر ظرفشویی دارد و دلایلی مختلفی اعم از خرابی فن، معیوب شدن موتور ظرفشویی، حلقه های بلبرینگ، کاسه نمد، بازوهای شستشوی آب فشان می‌تواند باعث تولید صدای دلخراش شوند.

روشن ماندن چراغ مایع ظرفشویی بعد از ریختن مایع در آن

اگر بعد از ریختن مایع ظرفشویی هنوز چراغ مایع روشن است دو دلیل می‌تواند داشته باشد یا اینکه گیج دستگاه دچار اختلال شده است و مقدار مایع را نشان نمی‌دهد یا اینکه مقدار مایع به اندازه ی کافی در مخزن وجود ندارد.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی فنی هاب تایید شده از طرف خدمات آنلاین تعمیر ماشین ظرفشویی استاده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *