نمایندگی تعمیر ماکروفر و قیمت تعمیرات مایکروویو در منزل

تعمیرات ماکروفر

در همین ابتدای کار فرق بین ماکروفر و ماکروویو را توضیح دهیم هر دو دستگاه ماکروفر و ماکروویو با لامپ مگنترون مواد غذایی را داخل خود گرم می نمایند، اما تنها فرق آنها در این است که دستگاه ماکروویو مجهز به گریل است، اما ماکروفر گریل ندارد اما در تعمیرات هردو یکسان هستند، با ما همراه شوید تا در این مقاله درباره مزایا و علائم خرابی و تعمیر ماکروفر و قیمت تعمیر مایکروویو در محل را باهم بررسی نماییم.

با توجه به سبک زندگی امروزه استفاده از ماکروفر یکی از ملزومات اصلی زندگی به شمار می‌آید و تعمیر ماکروفر در محل باعث برطرف شدن نگرانی کدبانوی خانه خواهد شد.

مزایای ماکروفر عبارتند از:

برای اینکه آشنایی بیشتری با ماکروفر داشته باشیم ابتدا باید به مزایای آن اشاره نماییم تا پی به اهمیت این وسیله در خانه ببریم، همانطوری که اطلاع دارید از مهم‌ترین مزایای ماکروفر پختن و گرم کردن مواد غذایی با حفظ تمام خواص موجود در آن اعم از ویتامین ها و مواد معدنی و… می‌باشد.

یکی از سالم ترین روش‌هایی که برای پخت و پز و یخ زدایی انواع مواد غذایی یخ زده اعم از گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات به سرعت انجام می‌شود استفاده از ماکروفر می‌باشد.

علائم خرابی ماکروفر

علائمی که بسیار رایج می باشد و نشان از خرابی و نیاز به تعمیر ماکروفر می‌دهد عبارتند از:

تعمیر ماکروفر که نمی‌تواند غذا را به خوبی گرم نماید

اگر ماکروفر شما نتواند یک لیوان آب را در عرض سه دقیقه به جوش بیاورد این نشانه مشکل و خرابی ماکروفر خواهد بود و نیاز هست برای بررسی بیشتر این مشکل موارد ذیل را بررسی نمایید:
ابتدا بررسی نمایید که آیا حجم غذای داخل ماکروفر از ظرفیت و مقدار استاندارد زیادتر نباشد یا کثیف بودن دیواره کناری و بالایی داخل ماکروفر به دلیل چسبیدن مواد غذایی به پوشش داخل ماکروفر می‌توان اشاره کرد یا میزان ولتاژ برق با افت مواجه شود.

تعمیر ماکروفر زمانی که جرقه می‌زند

این مشکل به چند دلیل رخ می‌دهد که از ظروفی با جنس فلز در داخل ماکروفر استفاده نمایید باعث می‌شود که امواج مغناطیسی منعکس شوند و باعث ایجاد جرقه در ماکروفر شود، دلایل دیگری که باعث جرقه زدن ماکروفر می‌شود میشه به خرابی پوشش صفحه میکا، خرابی سه پایه فلزی، اختلال در لامپ مگنترون، و از بین رفتن پوشش عایق دیواره ماکروفر اشاره نمود.

تعمیر ماکروفر برای نچرخیدن سینی گردان

دلایل مختلفی باعث نچرخیدن سینی گردان ماکروفر می‌شود اولین دلیل خرابی موتور خواهد بود که برای تست سالم بودن موتور باید ماکروفر را از برق جدا نمایید و سپس پنل پایین را بردارید؛ چرا که موتور در قسمت کف ماکروفر قرار دارد اگر موتور نمی‌تواند بچرخد باید موتور تعویض شود؛ اگر موتور پیوستگی داشت اما هنوز خوب کار نمی‌کرد اتصالی دارد و باید توسط تکنسین بازرسی و تعمیر شود.

دلیل دیگری که باعث نچرخیدن سینی گردان ماکروفر است خراب شدن کوپلرهای ماکروفر می‌باشد با برداشتن پنل پایین به دهانه کوپلر نگاهی بیندازید اگر شکسته یا فرسوده بود آن را تعویض نمایید.

دلیل دود کردن ماکروفر چیست؟

اگر ماکروفر شما دود می‌کند باید در دو حالت آن را تست نمایید ابتدا در حالت کانوکشن – گریل و سپس در حالت عادی دکمه استارت را بزنید اگر در حالت اول یعنی حالت کانوکشن – گریل دود کرد نشان دهنده ی این است که دیواره های داخلی ماکروفر جرم گرفته و کثیف شده و باید چربی های چسبیده به دیواره را پاک نمایید.

علت ماکروفر در حین کار خاموش می‌شود چیست؟

در صورتی که گرمای داخل ماکروفر بیش از حد باشد سنسورهای دستگاه به صورت خودکار دستگاه را خاموش می‌کنند یا اگر به مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده نمایید دستگاه به صورت خودکار خاموش می‌‌شود.

همچنین به دلیل نزدیک بودن بیش از اندازه به گاز و یا وسایل گرمایشی دیگر باعث گرم شدن بیش از حد سنسورها شده و دستگاه به صورت اتومات خاموش خواهد شد.

افت ولتاژ و نوسانات برق باعث فعال شدن سنسورهای ایمنی ماکروفر می‌شود به همین خاطر باعث خاموش شدن ماکروفر خواهد شد.

علت خاموش شدن ماکروفر در حین کار به دو دلیل عمده نیز بر می‌گردد یا مشکل از کلید قفل داخلی آن است یا برد هوشمند آن خراب می باشد، در صورت مواجه با این مشکل با نمایندگی تعمیر مایکروویو تماس بگیرید.

دلایل روشن نشدن مایکروویو چیست؟

دلایل متعددی برای روشن نشدن مایکروویو می‌توان در نظر گرفت و مشکل از یکی از قطعات ذیل می باشد:

قطعات دیود، فیوز حرارتی، بردالکترونیکی، خازن، پکیج چفت در ماکروفر، فیوز سرامیکی، میکروسووییچ درب مایکرویو را بررسی نمایید.

قیمت تعمیر ماکروویو در محل

قیمت تعمیر ماکروویو در محل بسیار کمتر از هزینه تعمیر آن به نمایندگی تعمیر مایکروویو می‌باشد به اضافه ی اینکه شما باید کلی زمان برای حمل و نقل و رساندن دستگاه به محل نمایندگی و برگشت دوباره آن صرف نمایید و به راحتی می‌توانید با تماس با نمایندگی و اعزام نیروی تکنسین به محل، هم در زمان صرفه جویی نمایید هم در هزینه های تمام شده تعمیر مایکروویو در محل هزینه کمتری را پرداخت نمایید.

جمع بندی مقاله و کلام پایانی

در این مقاله به مزایا و دلایل شایعی که موجب خرابی و تعمیر ماکروویو می‌شوند را باهم بررسی نمودیم در پایان خوشحال می‌شویم که تجارب و نظرات ارزشمند خودتان را با ما و دیگر دوستانتان در قسمت نظرات همین مقاله در میان بگذارید، شاد و موفق باشید.

خدمات تعمیر ماکروفر فنی هاب تایید شده از طرف خدمات آنلاین تعمیر ماکروفر استاده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *