علت قطع شدن صدای تلویزیون و عیب یابی

قطع شدن صدای تلویزیون

یکی از وسایل در هر خانه‌ای تلویزیون است و قطع شدن صدای تلویزیون مشکل بزرگی در پر کردن اوقات فراغت افراد خانواده را داراست، در این مقاله با ما همراه شوید تا با علل قطع شدن صدای تلویزیون آشنایی پیدا نمایید و در صورت قطع شدن صدای تلویزیون دقیقا بدانید چه کارهایی را باید انجام دهید و در صورت نیاز از خدمات تعمیر تلویزیون استفاده کنیم.

فعال کردن گزینه بیصدا یا میوت باعث قطع شدن صدای تلویزیون می‌شود!

یکی از آسانترین روش هایی که باعث قطع شدن صدای تلویزیون خواهد شد فعال بودن گزینه میوت یا بیصدا بودن تلویزیون می‌باشد که باعث عدم پخش صدای تلویزیون خواهد شد.

حتما قبل از اینکه نگران شوید و دنبال عیب یابی قسمت های مختلف تلویزیون باشید ابتدا فعال نبودن گزینه میوت را چک کنید و کم و زیاد نمودن صدا معمولا گزینه میوت غیرفعال خواهد شد به راحتی می‌توانید به بیصدا بودن تلویزیون پی ببرید.

علت قطع شدن صدای تلویزیون به صورت ناگهانی چیست؟

قطع شدن صدای تلویزیون به صورت ناگهانی می‌تواند به دلیل غلط قرار دادن کابل‌های رابط گرافیکی و صوتی دستگاه های رسیور ماهواره و گیرنده دیجیتال باشد همواره کابل های گرافیکی که در پشت دستگاه رسیور ماهواره و دیجیتال را خوب بازبینی نمایید و از اتصال درست ورودی و سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید.

یکی دیگر از عواملی که باعث قطع صدای تلویزیون خواهد شد اتصال کابل اچ دی ام ای، و یا کابل دیسپلی پورت به تلویزیون می‌باشد چرا که در صورت وصل شدن لپ تاپ یا دستگاه ایکس باکس یا پی اس فور باعث قطعی صدای تلویزیون خواهد شد به همین خاطر اگر این وسایل را به واسطه کابل اچ دی ام ای و دیسپلی پورت متصل کردید آن را جدا سازید تا دوباره صدای تلویزیون متصل شود.

همچنین اگر کابل اچ تی ام ای اتصالی داشته باشد باز هم مشکل قطعی صدای تلویزیون وجود خواهد داشت همواره چک نمایید که کابل دیسپلی پورت و اچ دی ام ای سالم باشند و از سالم بودن آنها اطمینان داشته باشید.

اتصال لوازم جانبی به تلویزیون باعث قطع صدای آن می‌شود

اتصال هدفون و انواع تبدیل های صوتی به قسمت سوکت صدای تلویزیون باعث قطع صدای تلویزیون خواهد شد به همین خاطر حتما قسمت سوکت تلویزیون را چک نمایید که هدفون یا لوازم جانبی دیگری به ان وصل نشده باشد.

بارها افراد به علت حواس پرتی قسمت سوکت تلویزیون را چک ننموده و با مراجعه تعمیرکار تلویزیون و بازبینی قسمت سوکت متوجه اتصال هدفون یا دیگر کابل های ای او ایکس و… در این قسمت شده‌اند.

خرابی بلندگوها باعث قطع شدن صدای تلویزیون می‌شود

قطع شدن صدای تلویزیون

معمولا قبل از خرابی بلندگوها یکسری نشانه ها وجود دارد مثل شنیدن صدای خش خش و… که نشان از خراب شدن قسمت سخت افزاری بلندگوهای تلویزیون است به همین خاطر قبل از اینکه بلندگوهای تلویزیون کاملا خراب شوند به محض شنیدن صدای خش خش این مسئله را با تعمیرکار تلویزیون در میان بگذارید چرا که در صورت اقدام سریع از قطع شدن صدای تلویزیون به صورت کامل جلوگیری خواهید کرد.

ست کردن تنظیمات اشتباه صدا

یکی دیگر از عواملی که باعث قطع شدن صدای تلویزیون خواهد شد با توجه به اینکه تلویزیون ها از تنظیمات مخصوص صدا برخوردار هستند امکان اشتباه ست کردن تنظیمات تلویزیون موجب قطع شدن صدای تلویزیون خواهد شد.

به همین خاطر اگر اشتباه ست کردید تنظیمات صدا را می‌توانید با ریست کردن تنظیمات این مشکل را حل نمایید فقط کافی است به قسمت تنظیمات تلویزیون رفته و تنظیمات صدا را دوباره به صورت دستی تنظیم مجدد نمایید.

چگونه مشکل قطع شدن صدای تلویزیون را برطرف کنید؟

همواره یکی از سوالات پر تکرار برای صاحبین تلویزیون این است که چگونه قطعی صدای تلویزیون را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن صدای تلویزیون کافی است مراحل ذیل را به ترتیب انجام دهید تا مشکل صدای تلویزیون شما حل شود برای همین ابتدا به تنظیمات تلویزیون بروید و تنظیمات صدا را چک نمایید طبق توضیحاتی که بالا داده شد سپس در قسمت تنظیمات ام تی اس صدا سعی نمایید گزینه استریو یا مین را انتخاب نمایید.

بعد از تنظیمات صدا به قسمت نرم افزار تلویزیون بروید و نرم افزار تلویزیون را آپدیت نمایید چرا که در تلویزیون های هوشمند و اندرویدی نسل جدید عدم آپدیت نرم افزار باعث قطع شدن صدای تلویزیون خواهد شد.

در مرحله ی بعدی به قسمت تنظیمات بلندگوها بروید و با کمک کنترل تلویزیون تنظیمات بلندگوها را چک نمایید و در صورت اشتباه تنظیم شدن آنها را دوباره ست نمایید چرا که با کم و زیاد کردن مقادیر مشکل قطعی صدا معمولا برطرف خواهد شد در قسمت اکشن منوی تلویزیون اگر بلندگوها را انتخاب نمایید خود تلویزیون با صدا در آوردن بلندگوها را برای شما تست خواهد نمود.

در نهایت اگر هیچ کدام از تنظیمات بالا مشکل قطع شدن صدای تلویزیون شما را حل نکرد گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه آخرین گزینه برای برطرف شدن مشکل قطعی صدا خواهد بود و در صورت نیاز با نمایندگی تعمیر تلویزیون در تماس باشید.

خدمات تعمیرات تلویزیون فنی هاب از طرف خدمات آنلاین تعمیر تلویزیون استاده تایید شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *