قیمت تعمیر ماشین لباسشویی در محل

با توجه به گران شدن لوازم خانگی مخصوصا لباسشویی بهترین گزینه روی میز تعمیر ماشین لباسشویی است و قیمت تعمیر ماشین لباسشویی به میزان خرابی و مستهلک شدن ماشین لباسشویی بستگی دارد؛ که در ادامه بیشتر این مباحث را باهم بررسی خواهیم کرد تا اطلاعات بیشتری درباره قیمت تعمیر ماشین لباسشویی در محل کسب نمایید و به راحتی از صرف هزینه های گزاف برای خرید لباسشویی نو صرف نظر کنید و با کمترین قیمت تعمیر ماشین لباسشویی خود را تعمیر نمایید.

حتما بخوانید: ارور لباسشویی ال جی و رفع خطا ماشین لباسشویی lg

قیمت تعمیر ماشین لباسشویی

عواملی زیادی بر روی قیمت تمام شده تعمیر لباسشویی تاثیرگذار هستند که در ادامه به مهمترین عوامل اشاره می کنیم:

مهمترین عامل تاثیرگذار میزان خرابی قطعات دستگاه می باشد و گزینه بعدی به کار بردن قطعات اورجینال می باشد، چرا که اگر قطعه فابریکی و اصلی نباشد از کیفیت درجه دوم و … برخوردار باشد طول عمر کمتری خواهد داشت؛ به همین خاطر بعد از مدت زمانی کوتاه باید هزینه بیشتری برای تعمیر مجدد پرداخت نمایید.

عوامل بعدی که بر روی قیمت تعمیر ماشین لباسشویی تاثیرگذار هستند عبارتند از میزان سابقه و تجربه و میزان دانش و مهارت تعمیرکار لباسشویی بستگی دارد، هرچقدر مهارت تخصصی استادکار بیشتر باشد طبیعتا هزینه تعمیر ماشین لباسشویی بالاتر می باشد؛ و این بدین معنی می باشد که استادکار ماهر می تواند از صرف هزینه های جانبی و تعویض قطعات جلوگیری نماید و با تعمیر قطعه قبلی از میزان هزینه ها بکاهد.

گران ترین هزینه تعمیر ماشین لباسشویی

مهمترین و گران ترین قیمت تعمیر ماشین لباسشویی مربوط به دیگ، موتور، برد الکتریکی، پمپ، صفحه نمایش دیجیتال دستگاه می باشد؛ قطعات نام برده از گران ترین قطعات به شمار می آیند که در صورت خرابی هزینه تعمیر و تعویض آنها بسیار بالا می باشد.

پایین آمدن قیمت تعمیر ماشین لباسشویی

نکاتی را که در ادامه به انها می پردازیم را به کار گیرید تا با مراقبت بیشتر از دستگاه طول عمر قطعات لباسشویی بالاتر رود و از صرف هزینه تعمیر جلوگیری شود.

 1. تنظیمات دقیق باعث عملکرد بهتر دستگاه خواهد شد به همین خاطر قبل از استفاده از دستگاه تنظیمات آن را دقیق انجام دهید تا حداکثر بهره وری را از دستگاه داشته باشید، به عنوان مثال برنامه تنظیم شستشو را با توجه به میزان و نوع کثیفی لباس ها انتخاب نمایید تا بالاترین بازدهی را داشته باشید و مجبور نباشید عمل شستشو را دوباره تکرار نمایید و درجه خشک کردن لباس ها را همواره بر روی متوسط قرار دهید تا فشار کمتری به دستگاه وارد شود.
 2. حتی الامکان از قرار دادن دستگاه ماشین لباسشویی در جاهایی که رطوبت زیاد وجود دارد جلوگیری نمایید مانند حمام، نزدیک بودن به سینک ظرفشویی به دلیل وجود رطوبت باعث ایجاد اتصالی و پوسیدگی بدنه لباسشویی خواهد شد و نیاز به تعمیر لباسشویی بالا می رود.
 3. به توجه به میزان لباس ها و برنامه شستشو از مقدار مناسب پودر یا مایع لباسشویی استفاده نمایید و بعد از اتمام شستشو حتما جا پودری را بررسی نمایید چرا که در صورت رسوب کردن پودر باعث مسدود شدن لوله ها می شود و باعث خرابی در قسمت های دیگر دستگاه خواهد شد به همین خاطر حتی الامکان هفته ی یکبار این قسمت چک شود تا از رسوب و ماندن پودر در داخل مخزن جلوگیری شود.
 4. همواره ماهی یکبار دستگاه ماشین لباسشویی را با آب داغ و با پودر مخصوص ماشین لباسشویی را بشویید تا از رشد باکتری و قارچ در دستگاه جلوگیری به عمل آید.
 5. هر شش ماه یکبار ماشین لباسشویی خود را سرویس نمایید و با تماس با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی و سرویس آن از بروز خرابی های آتی جلوگیری خواهد شد و قیمت تعمیر ماشین لباسشویی پایین می آید.
 6. همواره به میزان ظرفیت دستگاه ماشین لباسشویی توجه نمایید و حتی الامکان یک چهارم فضای دیگ لباسشویی خالی باشد، چرا که پر بودن دیگ لباسشویی باعث خواهد شد که لباس ها خوب شسته نشوند و دستگاه ایجاد سرو صدا نماید و مشکلات و مسائلی از این دست را برای شما ایجاد نماید.

سرویس لباسشویی شامل چه خدماتی می شود؟

عمر متوسطی که برای ماشین های لباسشویی در نظر گرفته می شود معمولا بین 12تا 14سال می باشد که با سرویس شش ماه یکبار عمر مفید ماشین های لباسشویی تا 20سال هم قابل افزایش می باشد یکی از راههایی که باعث کاهش قیمت تعمیر ماشین لباسشویی می شود انجام سرویس به موقع ماشین لباسشویی می باشد چرا که در صورت هرگونه ایراد به موقع برطرف خواهد شد و از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری می نماید اما خدماتی که در حین سرویس دستگاه انجام می شود عبارتند از:

 • سرویس میکروسوییچ درب ماشین لباسشویی
 • سرویس دیگ و بلبرینگ های ماشین لباسشویی
 • سرویس شیر برقی ماشین لباسشویی
 • تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی
 • سرویس هیتر ماشین لباسشویی
 • سرویس موتور لباسشویی
 • سرویس پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی
 • سرویس هیدروستات لباسشویی
 • جرم گیری و تعویض فیلتر
 • بررسی تراز بودن دستگاه

تایید شده از طرف تعمیر ماشین لباسشویی استاده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *